Jihočeský venkov, z.s.

Do města

městské památkové zóny

Toulky romantickými uličkami Netolic - naučná pěší stezka
Výlet po památkách romantickými uličkami Netolic, jednoho z nejstarších měst v Čechách.
Archeopark Netolice
Na skalním ostrohu nad městem Netolice vzniká postupně archeologický park, zaměřený na období vzniku českého státu v raném středověku v 10. - 13. století.

zámky

Netolice
Město Netolice (2 650 obyvatel) je jedním z nejstarších měst v Čechách. První písemná zmínka o Netolickém hradě pochází z Kosmovy kroniky již k roku 981. Nad městem se nachází Archeopark.
Tisícileté Netolice a zámek Kratochvíle
Netolice patří k nejstarším městům v Čechách, první písemná zmínka je již k roku 981. Díky mimořádně urbanisticky a památkově zachovanému historickému jádru, je vyhlášeno městskou památkovou zónou.

památky

Výlet do Muzea JUDr. Otakara Kudrny a na Netolicko
V netolickém muzeu se skrývá druhá největší sbírka pohlednic v ČR, krásný soubor vltavínů, zbraní, dýmek, lidového nábytku, šumavského skla a mnoho dalšího. Muzeum nabízí školním skupinám i program pro školy. Výlet je možné spojit s návštěvou Archeoparku Netolice.

kostely, kaple

Křemže
Městys Křemže (cca 2900 obyvatel) je významným centrem a turistickým východiskem v oblasti Blanského lesa. Leží v centru Křemžské kotliny, která je z obou stran obklopena pohořím Blanského lesa.

Mobilní aplikace V Obraze

Aplikace vám přináší přehled aktualit z webů vybraných obcí, upozorní vás na nově vložené zprávy, dozvíte se včas o pořádaných akcích, můžete si prohlédnout fotografie nebo dokumenty vyvěšené na úřední desce vybrané obce.

Publicita

Partneři