Jihočeský venkov, z.s.

Na ryby

rybolov

Rybník Štilec
Rybník Štilec Možnost koupání v přírodním koupališti, travnaté pláže, čistá voda, autokemp restaurace.
Rybník Mnich
Rybník Mnich s katastrální rozlohou 11ha (9ha vodní plocha) najdete jen pár metrů od netolického náměstí u "staré budějovické" silnice. Patří k revíru Bezdrevský potok 2. Rybník je v pronájmu MO Krajského rybářského svazu. Rybolov povolen členům Rybářského svazu při zakoupení tzv. hostovací povolenky.
Rybník Mydlovarský
S rozlohou 41,86 ha spadá stejně jako rybník Jaderný do katastru obce Zliv. V roce 1974 – 1976 byla jeho katastrální plocha zvětšena díky odtěžení nánosů a starých deponií. Po povodních v roce 2002 se zde propadla hráz a bylo nutné přistoupit k celkové rekonstrukci výpustního zařízení a hráze. Rybník je díky poměrně dobré kvalitě vody oblíbeným letním koupalištěm.
Revír Eko-nádrž Chvalšiny
Ekologická nádrž s rybolovem typu „Chyť a pusť“. Provozovatelem rybářského revíru/ekologické nádrže je obec Chvalšiny. Prodej povolenek podléhá pravidlu 1 povolenka=1 prut/rok. Cena povolenky je 500,-Kč.
Rozloha rybníka činí 3,17 ha a spadá do katastru obce Čakovec. Je posledním z rybníků v Dehtářské soustavě od obce Habří u Lipí. Značně poškozen byl při povodni v roce 2002, kdy musela být provedena generální oprava bezpečnostního splavu – výpustě a hráze. Pod hrází rybníka se nachází místní technická památka Podevrážský mlýn, jehož součástí je malá vodní elektrárna.
Jeho rozloha činí 23,42 ha a spadá do katastru obce Zliv. Byl vybudován jako náhradní rybniční plocha za zabrané pozemky pro odkaliště Mydlovary. Původní název byl „ V kravinách“, posléze změnil jméno na „Uranový“ a v dnešní době nese jméno Jaderný.

Mobilní aplikace V Obraze

Aplikace vám přináší přehled aktualit z webů vybraných obcí, upozorní vás na nově vložené zprávy, dozvíte se včas o pořádaných akcích, můžete si prohlédnout fotografie nebo dokumenty vyvěšené na úřední desce vybrané obce.

Publicita

Partneři