Obsah

Olešník zažil velkou fotbalovou rozlučku

Typ: ostatní
Olešník zažil velkou fotbalovou rozlučku 1Olešnický rodák David Lafata se v pátek 8. 6. rozloučil na domácím hřišti se svojí bohatou fotbalovou kariérou. Na jeho exhibiční rozlučku dorazila celá řada sportovních hvězd a také 1500 diváků. Lafata navíc převzal čestné občanství z rukou starosty.

David Lafata (* 18. 9. 1981) - český fotbalový útočník, rodák z Olešníku, který si zahrál v Českých Budějovicích, Jablonci, ale také v Řecku, Rakousku a profesionál kariéru zakončil v pražské Spartě. V reprezentaci odehrál 41 utkání, je členem Klubu ligových kanonýrů, šestkrát ovládl tabulku střelců české ligy, v níž je zároveň nejlepším střelcem historie. Lafata je také vítězem ankety Fotbalista roku ČR 2014 a Zlatého míče 2015 či mistr České republiky 2013/14.

V šestatřiceti letech se David Lafata rozhodl ukončit profesionální kariéru a bude pokračovat už jen doma v Olešníku, kam si na druhý červnový pátek pozval bývalé spoluhráče na svoji rozlučku. Dorazili současní reprezentanti Kadeřábek, Krejčí či Brabec a další kamarádi. Exhibiční utkání Sparty a Jablonce nakonec skončilo remízou 6:6, přičemž Lafata hrál každý poločas za jiný tým a vždy dvakrát skóroval. Posledních dvanáct minut odchytal v brance, což byl jeho klukovský sen.

V Olešníku se za krásného letního počasí sešlo kolem 1500 diváků, kteří vytvořili rozlučce výbornou atmosféru. "Musím poděkovat všem, kteří dorazili. Bylo to krásné," marně zadržoval slzy David Lafata, který o přestávce převzal z rukou starosty Olešníku Jaroslava Pavlici čestné občanství.

AC Sparta Praha – FK Jablonec 6:6 (3:2)

Branky: 29. a 50. Bednář, 38. a 42. Lafata, 17. Mareček, 31. Kadeřábek – 8. a 11. Lafata, 45. a 63. z penalty Piták, 52. Rožboud, 54. Smíšek. Rozhodčí: Krula. Diváků: 1500.
Sparta: Bičík (48. Lafata) – Kadeřábek, Švejdík, Brabec, Svoboda, Matějovský, Vácha, Mareček, Rys, Rejman, Krejčí, Sivok, Bednář, od 2. půle Lafata. Trenér Karel Musil.
Jablonec: Pižanowski – Zábojník, Piták, Čížek, Kordula, Beneš, Maruška, Smíšek, Fukal, L. Sedláček, Kavan, Bouchal, Leština, Rožboud, v 1. půli Lafata. Trenér Petr Rada.

Vytvořeno: 10. 6. 2018
Poslední aktualizace: 28. 6. 2018 17:43
Autor: Správce Webu